5 niezbędnych gadżetów na podróż dla dziecka

Rodzice, którzy mają małe lub trochę większe dziecko wiedzą, że każda wycieczka, ta dalsza i bliższa również, wiąże się z koniecznością zapakowania znacznej ilości bagaży. Bez względu na porę roku: ubrania na każdą możliwą pogodę w ogromnej ilości, butelki, leki, kosmetyki, kocyki, zabawki, książeczki, przytulanki… Uff.. I tak można wyliczać bez końca. 

A jakie akcesoria warto zabrać w każdą podróż? Takie, które umilą i ułatwią podróż dziecku i rodzicom. Poniższy wybór jest subiektywny, ale poparty doświadczeniem w podróżach z dwójką małych dzieci płci obojga.

5. Kocyk minky – sztuk co najmniej dwie. 

Kocyk przyda się na pewno w podróży samochodem, w nowym miejscu, gdzie wszystko jest obce i nowe. Dziecko potrzebuje znanych mu rzeczy. Dlatego ważne, żeby każde dziecko miało swój własny, uszyty ukochany milusi kocyk z cudownego materiału minky, który dzieci tak lubią ze względu na jego delikatność

4. Worek – plecak na dziecięce skarby. 

Poczucie własności dzieci jest ogromne. Te pierwsze skarby, które należą do tych małych istot, są równie istotne, jak obecnie telefony komórkowe dla dorosłych. Podczas pakowania bagaży na podróż warto dziecku pozwolić spakować swoje drobiazgi do plecaczka na plecy. Na pewno będą bardzo dumne z posiadanego własnego bagażu.

3. Nakładki ochronne na pasy samochodowe.

 Polecane w szczególności do fotelików samochodowych, które jako zapięcia wykorzystują pasy dla dorosłych. Foteliki dla mniejszych dzieci mają zazwyczaj już nakładki w zestawie, jednak dla większych dzieci – zazwyczaj są to foteliki od 15 kg wzwyż – używane są pasy samochodowe bez żadnej ochrony. Bezpieczeństwo podróży, które zapewniają takie pasy jest bardzo ważne, jednak szczególnie na początku ich stosowania pasy mogą uciskać dziecko i ocierać delikatną skórę. Dlatego stosowanie nakładek już od samego początku używania większych fotelików jest bardzo ważne.

2. Rogal dla dziecka czyli poduszka do fotelika samochodowego 

Jeśli mamy szczęście to dziecko w podróży śpi. Samochód działa jak doskonała kołyska, dzięki czemu podróż przebiega spokojnie i bez ciągłych pytać “Mamo, daleko jeszcze?” 😉 Jednak podczas snu, głowa dziecka może bezwiednie opadać na boki lub do przodu, co powoduje, że nasza pociecha obudzi się może wyspana, ale z bolącą szyją, więc niezadowolona. Rozwiązaniem na takie problemy jest poduszka do fotelika samochodowego – czyli rogal albo zagłówek na szyję. Miękki rogal, wypełniony kulką silikonową, uszyty z kolorowych materiałów na pewno przypadnie dziecku do gustu i będzie doskonałym rozwiązaniem podczas snu w podróży.

1.Ukochana przytulanka, która pozwoli zasnąć w każdej podróży. 

Przytulanki nie można zapomnieć. Może być już podniszczona, przybrudzona, wytarta. Nieważne. Liczy się tylko to, że jest ulubiona przez dziecko. Koniecznie musi jechać na każdą wycieczkę. Długą i krótką. Pozostawiona w domu przytulanka to nieszczęście dla dziecka. Tęsknota i płacz murowane. Dlatego, kiedy już wszystkie bagaże spakowane, trzeba pamiętać o tym małym, ale jakże ważnym szczególe. Warto sprawdzić czy ukochana maskotka naszego szkraba jest bezpieczna w jego rączkach i już czeka na wspólne przygody.

Wszystkie gadżety można uszyć samodzielnie. Mama, która sama uszyje dla swojej pociechy rogal do fotelika samochodowego czy kocyk minky – na pewno wywoła uśmiech na twarzy dziecka. A przecież właśnie o to chodzi.